Acryl

Akrilam ir vairākas nozīmīgas priekšrocības salīdzinājumā ar stiklu.

Krāsu atveidošana: gaisma, kas iziet akrilam cauri gandrīz neabsorbējas. Līdz ar to zilas zivtiņas caur akrilu izskatās tikpat zilas – bez krāsas deformācijas. Stiklu izmantojot, var novērot krāsu atveidošanas deformāciju.

Akrila specifiskais blīvums (1,16g/cm) ir pietuvināts ūdens blīvumam (1,0g/cm), līdz ar ko nodrošina krietni mazāko gaismas laušanu, kad Jūs novērojat akvāriju iemītniekus, nekā stikla akvārijos ar stikla blīvumu (2,6g/cm).

Siltumizolācija: siltumvadītspēja akrilam ir krietni zemāka, nekā stiklam. Šo akrila īpašību izmanto iestiklošanas gadījumos, kad siltums jāietaupa. Tvertnēs no akrila jālieto mazāk enerģijas, lai uzsildītu vai atdzesētu tās saturu.

Triecienizturība: Akrils apmēram 17 reizēs ir izturīgāks, nekā stikls. Tas ir materiāla elastības dēļ. Veidojot izliktas formas no akrila, var pat atteikties no perimetra nostiprināmajām stinguma ribām.

Deformējamība: Caurumu urbšana akrilā notiek ar mazākajām piepūlēm, nekā stiklā. Akrils ļauj veidot dažādu izliekumu formas, nekaitējot tā izturīgumam.

Tur, kur beidzas stikla akvāriju iespējas, veras vaļā perspektīvas akrila akvārijiem!